еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фондот за здравство вработува 41 службеници

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 41 службеници во Фондот за здравствено осигурување.

Се бараат соработници за буџетирање, план и анализа во Одделението за план и анализа, Сектор за финансиски прашања, соработник за фармација во Одделението за фармација, Сектор за фармација…

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МИОА вработува 15 службеници

ЕСМ вработува над 500 лица, од државната компанија велат дека им фалеле работници

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Кај Трескавец спасени две туристки од Полска, кои паднале во процеп на стрмна карпа

Редакција

„Моментално нај тражени органи се муда„: Твитер „експлодира“ за наводните трговци со органи во Скопје

Редакција

Вработена во МВР барала пари на рака за издавање лични документи, украла 600 илјади денари

Редакција