еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Автобус на ЈСП се качи на жардиниера кај Мавровка, три жени се повредени

Автобус на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) се качи на жардиниера кај Мавровка, при што три патнички се повредени.

Полицијата е на увид и се истражува како дошло до местото на несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Патник и возачот пренесени во болница: Детали од МВР за сообраќајката на автобусот на ЈСП кај Мавровка

Фото: Принтскрин/социјални мрежи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Колку од заболените со коронавирусот во Македонија се со хронични заболувања

Редакција

„Да бидеме искрени, иако игравме финале и ја победивме Италија, уште не сме таму каде што се овие селекции“, рече селекторот Милевски по поразот од Португалија

Редакција

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за Просторни и урбанистички планови –Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Редакција