еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Мицкоски до Орбан на групната фотографија од Самитот на НАТО

Синоќа во Вашингтон, САД, започна Самитот на НАТО, а македонската делегација ја предводи премиерот Христијан Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Со кој ќе се сретне Мицкоски во Вашингтон

Фокусот на Самитот е обележувањето на 75 роденден на Алијансата и секако војната во Украина.

Објавена е и групната фотографија на која Мицкоски од едната страна стои до унгарскиот премиер Виктор Орбан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој сѐ отиде со Мицкоски на Самитот на НАТО во Вашингтон

Фото: НАТО/Фејсбук/Виктор Орбан

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тимотеј: Очекуваме СПЦ до крајот на месецот да испрати барање до Цариград за автокефален статус на МПЦ-ОА

Редакција

Османи е прилично сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања

Редакција

УНИ Банка со зголемени приходи во првите три месеци

Редакција