еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Мицкоски се запозна со Бајден и разговараше со премиерката на Италија

Денеска во Вашингтон, САД завршува Самитот на НАТО.

Во текот на вчерашниот ден македонскиот премиер Христијан Мицкоски се запозна со домаќинот на Самитот, американскиот претседател Џо Бајден, како и со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

На маргините на Самитот, разговарал и со италијанската премиерка Џорџа Мелони, информираше тој на социјалните мрежи, од која побарал подршка за влез на Македонија во Европската Унија, како и зголемување на економската и трговската размена помеѓу двете земји.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Бугарскиот премиер во Вашингтон најмногу разговарал со Мицкоски

Македонија ќе продолжи да издвојува два проценти од БДП за модернизација на Армијата, најави Мицкоски на Самитот на НАТО

(Фото) Мицкоски до Орбан на групната фотографија од Самитот на НАТО

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Изнајмената куќа на Катица Јанева во скопско Козле месечно не чинела 400 евра

Редакција

Бугарската компанија „Комак медикал“ нема повеќе да вакцинира граѓани на Македонија

Редакција

Објавено видео од дрон од имотот на Али Ахмети, потпретседателот на Беса, Лимани прашува со чии пари е купен

Редакција