еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се врати оградата на зградата на Владата

Владата на денешната седница одлучи да се врати оградата на зградата на Владата, која беше извадена пред неколку години, додека премиер беше Зоран Заев.

-Со оглед на тоа што досега објектот на Владата е опркужен со нефункционална и нерепрезентативна ограда во сопственост на МВР, Владата ја задолжи Службата за општи и заеднички работи (СОЗР) да започне постапка за враќање на оградата на Владата која веќе еднаш беше поставена.

Истовремено директорот на СОЗР, Ивица Томовски информираше дека оградата била несоодветно чувана под надворешни влијанија во објектот на касарната Илинден, за што ќе направат и дополнителна проценка, велат од таму.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Арбен Таравари избран за претседател на Алијанса за Албанците, на местото на Зијадин Села

Редакција

(Фото) На брегот на Охридското Езеро спречен меѓународен транспорт на дрога вредна 250.000 евра

Редакција

Кој не е разочаран од СЈО?

Редакција