еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

12-годишно момче се води за исчезнато по семејна расправија во домот во Петровец

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека денеска во Полициското одделение Петровец Б.Ц.М. (34) од с.Петровец, скопско пријавила дека по претходна семејна расправија, од домот се оддалечил нејзиниот малолетен син Г.Ц. (12).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најмладото на 36-годишна возраст: Од Ковид-19 починаа 13 лица

Редакција

(Видео) Афера „Паразити“: ВМРО-ДПМНЕ објави дека тројца функционери за еден мандат земаат заедно 1 милион евра

Редакција

Русија ги враќа визите за неколку категории граѓани на ЕУ и други европски земји

Редакција