еМагазин
Image default
Да помогнеме

15-годишната Ива има канцер на коските, потребни се средства за лекување

Ива Велковска од Скопје има 15 години и е дијагностициран канцер фибропластична строма на коските.

„Како што сите знаеме нашето здравство нешто ќе започне и не довршува или воопшто не започнува. Ива треба да се лекува во странство а за тоа се потребни многу голема сума на пари која нејзините родители моментално не се во можност да ја најдат. Па затоа ајде да се вклучиме сите и на Ива втората шанса да и ја направиме реалност. Да ни се врати Ива среќна и весела како што е и во овие тешки моменти“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

Може да се донира на жиро сметка: 200003370139377; Стопанска банка;

Шифра: 526

Назив: Ива Велковска

Цел на дознака: донација

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новогодишна трпеза за бездомниците: Каде може да ја донирате храната што ќе ви остане од празниците

Редакција

Потребни се тромбоцити од крвна група 0+

Редакција

Дедо изгубил внук, детето е во Полициска станица во Прилеп се бараат родителите

Редакција