еМагазин
Image default
Да помогнеме

16-годишниот Мартин боледува од рак на лимфни жлезди, потребни се 40.000 евра за операција

Давид Мартиноски Исоски (16) години има дијагностицирано не-хочкинов лимфон (рак на лимфните жлезди).

„Со ваша помош започнато е лекување во Виена. За да продолжам со лекувањето потребни ми се 40.000 евра, а за тоа ми е потребна ваша помош“, се вели во апелот на Мартин.

Број за донации Телеком 143 434

Трансакциска сметка за донации

Менка Исоска 300007077187063

IBAN MK07300307053575987

SWIFT:KOBSMK2X

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Да му помогнеме на Стефан да го сочува видот

Редакција

На Лидија Ристевска и се потребни средства за третман со матични клетки, поради прогресивна мултиплекс склероза

Редакција

Да ги нахраниме гладните: Црвен Крст ќе собира донации на храна пред хотел „Мериот“

Редакција