еМагазин
Image default
Балкан

17 починати и 695 лица заразени со коронавирусот во Грција

Бројот на потврдени случаи на коронавирусот во Грција, достигна 695, откако денеска беше соопштен нов 71 случај, додека пак во изминатите 24 часа регистрирани се и два нови смртни случаи и бројот на жртвите се искачи на 17 лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Како што соопшти претставникот на Министерството за здравство на Грција, професорот епидемиолог Сотирис Циодрас, хоспитализирани се 114 лица, од кои 35 се приклучени на апарати, а пуштени од болница се 29 лица.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Анкета на Брима Галуп: 10% од Македонците носат маски, 5% ракавици, а 9% не презеле никакви мерки за заштита

Помалку заразени од Луксембург: Го стави ли Русија корона вирусот под контрола?

Пациент со коронавирус во Тирана прогласен за мртов, а преживеал клиничка смрт

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Пристигна филмот за грчката криза, Ципрас и Варуфакис

Редакција

Доаѓа нова криза: Турција го отвора патот за сириските бегалци кон Европа?

Редакција

Загина хрватски војник по самоубствен напад во Авганистан, уште двајца се повредени

Никола Осило