еМагазин
Image default
Бизнис

1ТВ и Клан лани во плус, телевизиите 21-М и Шења во минус

Во анализираната година од телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, позитивен финансиски резултат оствариле 1ТВ (добивка во износ од 1,55 милиони денари) и ТВ Клан (добивка во износ од 0,66 милиони денари).

Со загуба работеле ТВ Шења и ТВ Компани 21-М, се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за 2018 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колкави трошоци имале лани телевизиите Клан, 21-М, 1ТВ и Шења?

Колкави приходи од реклами остварила телевизијата 1ТВ лани?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НЛБ Банка за шест месеци оствари добивка од 1,1 милијарда денари: Раст од 26,2%

Никола Осило

Градежните компании бараат интензивирање на работата: Без градежништво нема раст на економијата

Редакција

Македонската берза ги исклучи од котација акциите на Струмица табак поради стечај

Никола Осило