еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 257 здравствени работници во Македонија заразени со корона вирусот, оздравени 236

Според податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), кои еМагазин секојдневно ги пренесува, во Македонија оздравени се 236 здравствени работници, заклучно со податоците до 21.мај, што преставува нов минимален раст.

Вкупниот број пак на заболени здравствени работници, според податоците на ИЈЗ, изнесува 257 или 13,4% и тој деновиве стагнира или бележи минимален раст.

Согласно овие податоци излегува дека заболени остануваат уште 21 здравствени лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повеќе мажи, над 60 години и со претходни заболувања: Профил на починатите од корона вирусот во Македонија

Повеќе мажи, над 60 години и со претходни заболувања: Профил на починатите од корона вирусот во Македонија

Фото: Факултет за ветеринарна медицина

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Литијата пример за двојни аршини: Со кој памет драги стружани?

Редакција

И двајцата новопочинати од корона вирусот немале контакт со потврден случај

Редакција

Дескоска очекува Унгарија да ги почитува европските конвенции за екстрадицијата на Груевски

Редакција