еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

45-годишен скопјанец заразен од корона вирусот починал на пат кон болница

45-годишен скопјанец заразен со корона вирус починал на пат кон болницата „8 Септември“, соопшти владината прес-служба повикувајќи се на дополнителната информација од Институтот за јавно здравје.

Тој бил тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филипче за најтешката форма на корона вирусот: Ги напаѓа сите органи, крвта и предизвикува распад на ткивото на белите дробови

Филипче: Не сум се тестирал од корона вирусот и вообичаено не пијам витамини

Бројот на заболените од грип од 20.000 годинава скокнал на 37.000, можно е тестирање од корона вирус

Вкупно заболени од корона вирусот 599: Нови 29 случаи, најмногу во Скопје и Куманово

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На Уставен суд после три години му „текнало“ да расправа за укинатото помилување

Редакција

Не само за наркотици, тестови и за менталното здравје на македонските политичари

Редакција

Патникот од Дубаи кој беше хоспитализиран на Инфективна клиника нема корона вирус

Редакција