еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

63-годишен пациент од Скопје почина од корона вирусот, вкупната бројка до сега изнесува 113

Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Скопје (63г), примен на болничко лекување на 6 мај како сомнителен на Ковид-19, потврден позитивен еден ден подоцна, информираа од Министерството за здравство.

Вкупната бројка на починати е 113.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

20 нови случаи на заболени од корона вирусот, од кои 16 во Скопје

Убава вест: Оздравени нови 24 пациенти од корона вирусот, вкупната бројка до сега е 1.411

(Фото) Како изгледа наод на бели дробови со корона вирус и како се дише: Ставете дебела перница врз вашето лице и побарајте некој да ја притисне

(Галерија) 10 убави приказни кои ги „роди“ корона вирусот во Македонија и го извади на површина човечното

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Казни од 20 евра за граѓаните кои од 30. април нема да носат маска

Редакција

Заев и Ципрас официјално ќе бидат номинирани за Нобелова награда за мир за 2019 година, во вторник

Редакција

Европскиот парламент гласаше за екстрадиција на Груевски од Унгарија

Редакција