еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

83-годишниот маж од Драчево пронајден е на Водно жив и здрав

Апелот за пронаоѓање на 83-годишниот Димитар Филиповски вроди со плод, пронајден е жив и здрав на Водно.

„После повеќе од 24 часа, Кирил Насков на Водно го пронашол и во соработка со МВР безбедно го спроведе до полициска станица Беко.

Дедо Диме е физички многу здрав, но за жал поради претрпениот мозочен удар и степенот на деменција е дезориентриран.

П.С. Значката за лиценциран водич му ја предавам него и започнуваме со трасирање на новата комерцијална патека Три Круши – Драчево виа Водно. На сета мака мора да се нашалиме. Ви Благодарам уште еднаш на сите. Останете добро,“ информираше Владимир Хари Крстевски на неговиот фејсбук-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Исчезна 83-годишен маж од Драчево, семејството бара помош

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стартува есенската WOW распродажба со попусти до 80% во Веро центар

Редакција

Цементарница УСЈЕ ја доби Наградата за унапредување на човековите права во бизнисот

Редакција

(Фото) Застапникот за деца со попреченост од Македонија, Јане во ОН се сретна со Дејвид Бекам

Редакција