еМагазин
Image default
Бизнис

Колку вработени лани имало во телевизите 1ТВ, Клан, Шења и 21-М?

Во анализираната година во телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, (ТВ Компани 21-М, ТВ Шења, ТВ Клан и 1ТВ), просечниот број на вработени во редовен работен однос изнесувал 181 лице, од кои 68 биле вработени во ТВ Компани 21-М, 46 лица во 1ТВ, 42 лица во ТВ Шења и 25 лица во ТВ Клан, се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за 2018 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Телевизиите 21-М и Шења, лани погледани од 1ТВ

1ТВ и Клан лани во плус, телевизиите 21-М и Шења во минус

Колкави трошоци имале лани телевизиите Клан, 21-М, 1ТВ и Шења?

Колкави приходи од реклами остварила телевизијата 1ТВ лани?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жикол“ го доби тендерот на Министерството за транспорт за доградба на фекален систем во Ново Село вреден 710.000 евра

Редакција

Во Новата година со поскапи горива: Зголемување до еден денар за литар

Редакција

НБ: Овозможено отворање сметки кај странски електронски сервиси за трансакции за комерцијални цели

Редакција