еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Државна лотарија за набавка на возила вреден 36.000 евра

Акционерското друштво за приредување на игри на среќа Државна лотарија на Македонија Скопје по распишаниот тендер за набавка на службени моторни возила склучи договор со друштвото за внатрешна и надворешна трговија „Еуроимпекс“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.242.000 денари или околу 36.000 евра.

Предмет на набавка се две нови возила „Пежо рифтер актив“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Канал 5 го доби тендерот на Државна лотарија за продукција и емитување на „Лото“ вреден 76.500 евра

„Лукоил“ го доби тендерот на Државна лотарија за набавка на нафта вреден 19.000 евра

Фото: robinsanddau.co.uk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Глоба до 5.000 евра за институциите кои ќе „подзаборават“ на законот за употреба на јазиците

Никола Осило

Има само југо: Каков имот пријавил Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Редакција

(Фото) „Бајки од Македонија за цела година“ – нови волшебни приказни за љубителите на имагинарниот свет

Редакција