еМагазин
Image default
Да помогнеме

Ајде луѓе, можеме да собереме уште 1.500 евра за лекување на шестмесечниот Ангел

Семејството на Малиот Ангел бара помош. Тој има само 6 месеци и боледува од краниосиностоза (прерано затворање на коските на главата на децата)

За подобрување на неговата состојба и продолжување на неговиот детски живот тој треба да замине на операција во Турција.

Сумата која треба да се плати е преголема за неговото семејство, операцијата чини 15.000 евра. Преостанаа уште 1.500 евра

Телефонски број за донации преку мрежата на А1: 143-482

Телеком 143- 144

За донација:
Ивана Јакимовска

Т-ска сметка – стопанска банка:
200002811143606

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Закачалка на добрината во Василево: Ако имаш донеси, ако немаш земи си

Редакција

Започна проектот „И јас сум Дедо Мраз“: Да купиме подароци за дечињата во социјален ризик

Редакција

На Велјановски од Припор му се запалил домот, потребна е помош

Редакција