еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ајдее, Шилегов ќе ги простувал кафанските долгови на преку 200 граѓани“: Твитер за највата за отпис на долгови за струја

Премиерот Зоран Заев на трибина во Охрид соопшти дека Владата на Република Македонија има прогрес во преговорите со ЕВН и ЕЛЕМ за бришење на долгови за струја настанати до 2006 година за 200.000 граѓани и семејства кои “се заглавени во лавиринт со проблеми од извршители и блокирани сметки“.

Намерата е да се избрише долг на граѓаните од 110 милиони евра.

Популистичката мерка на Владата и премиерот пред избори наиде на различни реакции, претежно негативни, на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собраниската Комисија едногласно и без дискусија донесе одлука Јанева да биде разрешена

Редакција

„ЦМЦ груп“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на специјално возило вреден 114.000 евра

Никола Осило

Омилениот бренд за аксесоари поблиску до Вас: Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола

Редакција