еМагазин
Image default
Локално

Ја киднапирал и ја натепал поранешната љубовница

На 20.03.2019 во 21.30 часот во СВР Скопје, А.О.(25) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.00 часот на булевар „Крсте Мисирков“ била физичка нападната од А.М., со кого претходно била во љубовна врска, информира МВР.

Според пријавеното, додека А.О. се движела кон своето возило во гаража на трговски центар, била пресретната од А.М., кој физички ја нападнал и насилно ја внел во неговото возило и ја однел во својот дом, но потоа ја пуштил да си оди. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полицијата „ловеше“ несовесни пешаци во Штип и Струмица

Никола Осило

(Видео) Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево

Редакција

(Фото) Граѓаните се шегуваат дека улицата им личи на „нутела“, додека градоначалникот вози џип

Редакција