еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„А шо демек Вие сте немале секс со бивши, па им замерувате на ДУИ за ВМРО?!“: Твитер се „вжешти“

„Препуковањата“ помеѓу владејачките партии СДСМ и ДУИ за тоа кој е виновен за фијаското на седницата во македонското Собрание на која се одлучуваше за одемањето на пратеничкиот имунитет на поранешниот претседател на Собранието и актуелен пратеник, Трајко Вељаноски, очекувано предизвика голем интерес во јавноста и на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев револтиран од односот на Џафери: Процедурите треба да бидат исти за сите пратеници

Груби ја лоцира одговорноста во Богоевски за неизгласување на одлуката за Вељаноски

Павле Богоевски: Џафери го заштити организаторот од притвор, правејќи будали од сите нас

Мухамед Зекири: Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Вељаноски

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Плати и надоместоци од 826.000 евра за членовите на Управниот одбор на Комерцијална банка

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Клиничката болница – Штип за набавка за масло за горење вреден 100.000 евра

Никола Осило

(Фото) Заев гласаше со сопругата Зорица и синот Душко

Редакција