еМагазин
Локално

Ја тепал сопругата и ја повредил ќерката

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против З.Б.(55) од село Орашац, кумановско, за сторено кривично дело „телесна повреда“ при семејно насилство, соопшти МВР.

На 12 август околу 17:40 часот во неговиот дом пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга, а при обид да биде спречен, тој физички ја нападнал малолетната ќерка, нанесувајќи и телесна повреда.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) МВР уништи 400 килограми дрога и 600 парчиња оружје

Никола Осило

Родителите на децата кои фрлија девојче од прозорец на школо во Аеродром, повикани во полиција

Редакција

Србин излегол од автобус на бензиска и го претепал

Никола Осило