еМагазин
Image default
Бизнис

А1 каска зад Македонски Телеком на пазарот на фиксна телефонија

Агенцијата за електронски комуникации го објави годишниот извештај за развојот на пазарот на електронски комуникации во кој може да се види дека на крајот од минатата година во вкупниот број фиксни телефонски линии учеството на Македонски Телеком е 55,46%, додека од алтернативните оператори/ даватели на услуги најголемо учество има А1 (оне.ВИП) со 34,67%, понатаму следуваат: Роби (6,04%), Неотел (2,99%) и Инфел Нет Плус (0,84%).

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

А1 и Македонски Телеком во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Премиерот Заев и амбасадорот Џес Бејли први пробаа храна од KFC

Никола Осило

Македонски шуми распиша тендер за набавка на теренски возила вреден 5,1 милиони денари

Никола Осило

АВМУ: Ниту е побарана, ниту е одобрена промена на сопственичката структура на 1ТВ

Редакција