еМагазин
Image default
Бизнис

„А1 Македонија“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на телекомуникациски услуги вреден 209.000 евра

Општина Штип по распишаниот тендер за набавка на мобилни телекомуникациски услуги за општинската администрација на Општина Штип, јавните претпријатија, општинските основни и средни училишта, ДСМУ „Сергеј Михајлов“, ДСУ „Искра“, детските градинки во Општина Штип, Националната установа Библиотека во Општина Штип и Центарот за развој на источен плански регион и ОУК „Дом на млади“-Штип склучи договор со друштвото за комуникациски услуги „А1 Македонија“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 12.869.457 денари или околу 209.000 евра.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП за државни патишта вработува пет лица, плата од 36.140 денари

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени 3.956 акции од „Европа“

Никола Осило

(Галерија) Хилтон и официјално влегува во Македонија: Наскоро се отвара хотелот Double Tree by Hilton

Редакција