еМагазин
Image default
Бизнис

„А1 Македонија“ го доби тендерот на општина Тетово за телекомуникациски услуги вреден 56.000 евра

Општина Тетово по распишаниот тендер за набавка на телекомуникациски услуги склучи договор со друштвото за комуникациски услуги „А1 Македонија“.

Вредноста на договорот со вклучен ДДВ изнесува 3.500.000 денари или околу 56.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ 

Македонски Телеком и А1 во „мртва трка“ на пазарот на ТВ-услуги

Македонски Телеком има поголем удел од А1 во приходите од мобилна телефонија

А1 каска зад Македонски Телеком на пазарот на фиксна телефонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за набавка на масло за горење вреден 11,5 милиони денари

Никола Осило

Антонио Аргир реименуван за претседател на Управниот одбор на НЛБ Банка

Никола Осило

Германската „Веридос“ ќе ги печати новите пасоши на граѓаните на Северна Македонија

Никола Осило