еМагазин
Image default
ЖИВОТ

А1он: И политичари и бизнисмени во групата на Телеграм каде што се споделува порнографија

А1он објави дека името на групата на апликацијата на „Телеграм“ каде што се споделуваат порнографски видеа и фотографии од девојки од Македонија, од кои дел се малолетни е променето од „Јавна соба“ во „Само за возрасни“, бројот на членови е намален, но фотографии и понатаму продолжуваат да се споделуваат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каква апликација е Телеграм, преку која македонски средношколци споделуваат порнографски материјал од малолетнички

Новинарите на А1он кои влегоа во затворената група „Јавна соба“ и можеа да ги следат коментарите и споделените фотографии, забележале дека меѓу членовите на групата според телефонските броеви има и поранешни високи функционери, менаџери на кафулиња, бизнисмени, новинари…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се бараат администраторите на групата на Телеграм: Родителите чии девојчиња биле злоупотребени да пријават

БЈБ започна истрага: Во затворена група на „Телеграм“ средношколци споделуваат експлицитни фотографии и видеа на малолетни девојчиња

Фото: Радио МОФ/А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Опфатот на вакцинација со МРП во целата држава изнесува 98%

Редакција

Совети и препораки за пациенти со пулмонални заболувања во услови на пандемија со корона вирусот

Редакција

Тимовите на Црвен крст на терен: Доколку ви притреба помош од топлотниот бран, побарајте од екипите

Редакција