еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„АБ-ауто“ го доби тендерот на Апелацискиот суд Штип за набавка на автомобил вреден 32.000 евра

Апелацискиот суд Штип по распишаниот тендер за набавка на патничко моторно возило склучи договор со друштвото за трговија и услуги „АБ-ауто“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.986.870 денари или околу 32.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Катастарот вработува шест државни службеници, плата до 25.023 денари

Никола Осило

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

Редакција

Продаден блок од 11.652 акции од Комерцијална банка за 62 милиони денари

Никола Осило