еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Џабе се више сите напади врз ДУИ, одговорни се спасителите на ДУИ„: Твитер за имунитетот на Вељаноски

Синоќа претседателот на Собранието, Талат Џафери ја прекина седницата на која се очекуваше да биде одземен имунитетот на поранешниот претседател на Парламентот и актуелен пратеник, Трајко Вељаноски.

Информацијата предизвика меѓусебни обвинувања помеѓу политичките партии, како и низа реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Павле Богоевски: Џафери го заштити организаторот од притвор, правејќи будали од сите нас

Мухамед Зекири: Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Вељаноски

Села за одземањето на имунитетот на Вељаноски: Дали Џафери е продолжена рака, или фатена опашка

„Драма“ за одземање на имунитетот на Вељаноски, Џафери ја прекина седницата

Фото: Фејсбук/Вељаноски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По притворот на Катица Јанева: Непристоен предлог е „Рекет“ да не се политизира

Никола Осило

Корона вирусот „пристигна“ во Европа: Во Германија потврден првиот случај

Редакција

Одлуки на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Референдумот е неуспешен, на избори само со „Пржинска влада„

Редакција