еМагазин
Image default
Бизнис

„Адинг“ со загуба во првите три месеци од годинава

„Адинг“ АД Скопје во првите три месеци од годинава оствари загуба од 2 милиони денари, што е намалување за 43,9 отсто во однос на истиот период претходната година кога загубата на компанијата изнесувала 4,6 милиони денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Негорски бањи ќе се гради модерен спа центар

Редакција

Граѓаните „чуваат“ 1,2 милијарди евра во Комерцијална банка

Редакција

Граѓани повторно се жалат на лошата услуга од Комерцијална банка

Никола Осило