еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Адора ја посети среќната мајка на новорoденчињата Анастасија и Габриел

Адора инженеринг им честита на среќните родители Снежана и Димитар Рунтеви и на новороденчињата, Анастасија и Габриел, кои се родија први во Новата 2020 година.

“Во изминатите 18 години во Адора се радувавме на многу новороденчиња, на многу млади брачни парови, на проширување на нивните семејства. Радоста беше голема кога се родија близнаци во две семејства на вработени во Адора, затоа чувството на радост, на нов почеток, на надеж за светла иднина, генералниот директор на Адора, проф. д-р Ванчо Чифлиганец, искрено, од срце и душа ја сподели со родителите на првите новороденчиња во Новата година, посакувајќи им добро здравје, среќа, љубов, успеси во животот на целото семејство“, информираат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дрогериите dm донираа новогодишни пакетчиња за деца од Тетово, Битола и Скопје

Редакција

Рудникот САСА ќе стипендира 10 студенти по рударство, геологија и заштита на животна средина на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип

Редакција

(Галерија) Филхармонија со концертот „Ну погоди“ ги врати возрасните во детството

Редакција