еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Адора Инженеринг е купувачот на 15.191 акција од Комерцијална банка за кои плати 1,4 милиони евра

Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека денеска преку системска блок трансакција правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт – Импорт Скопје се стекна со 15.191 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

„Правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје заедно со поврзаните лица ќе поседува вкупно 245.347 обични акции, односно ќе има учество од 10,76% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје“, соопшти банката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За 1,4 милиони евра продаден блок од 15.191 акција од Комерцијална банка

Комерцијална банка со намалена добивка

Во Комерцијална банка 4.940 акционери, „Адора инженеринг“ најголем

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полесно ќе закажуваме тестирање на корона вирусот преку матичните лекари

Редакција

Затворот „Идризово“ вработува седум лица, плата до 15.718 денари

Редакција

Јанкулоска „распали“ по Груевски: Лесно е да кажуваш кога си на 800 километри од Македонија

Никола Осило