еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Адриа медиа груп“ го напушта „Слободен печат“

Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по пријавата за упис на истапување и пристапување на содружник со пренос на удел, именување на управител на друштвото за издавање и маркетинг „Слободен печат“ донесе решение со кое се одобрува пријавата според која „Адриа медиа груп“ веќе не е сопственик на „Слободен печат“.

Како единствен сопственик сега е заведен извесен Александар Родиќ од Белград.

Управител на друштвото е Мирослав Јовановиќ.

Компанијата „Адриа медиа груп“ (Adria Media Group) го откупи контролниот удел во весникот „Слободен печат“ во октомври 2016 година.

Kомпанијата е издавач на српскиот дневен весник „Курир“, на истоимениот портал (kurir.rs) и на повеќе други популарни печатени изданија, веб-портали и мобилни апликации.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Управата за хидрометеоролошки работи вработува 11 лица, плата до 22.352 денари

Никола Осило

Сопствениците на оранжерии на државно земјиште ќе можат да го купат земјиштето

Редакција

Струмички „Грозд“ оствари добивка од 9,8 милиони денари за три месеци