еМагазин
Image default
Македонија

Адвокатката Јошевска: „Русковска троа нека одмори, имаме ние време, нека не брза“

Адвокатката Сузана Јошевска Анастасовска на својот Фејсбук профил ја коментира досегашната истрага за случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство, кој ја бранува јавноста.

“Вилма Русковска на една радио емисија изјави дека предистрагата траела долго затоа што испитувале дали со пријавата и доказите можеби намерата е да се наштети на “колегите од СЈО”.

Еве ние, додека се забавуваме со мобиновелава уште чекаме да видиме што утврдиле. Слободно нека се одмори уште троа, па нека пишува покани, па нека прави план за истрага, па допрва нека зема изјави, па анализој, дискутој, после нека ни одговори.

Имаме време, нека не брза“, пишува таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јанева по новите снимки на „Ла Верита“: Со Камчев преговарав да стане соработник-сведок за нова предистрага на СЈО

Тортевски саркастичен: Сега треба СЈО што ќе ја истражува Катица Јанева

Најави ли Катица Јанева и нови: За кои актуелни функционери СЈО има истраги?

И се закани ли Јанева на власта за “Рекет“?

Фото: Фејсбук/Јошевска Анастасовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спасовски: Животот продолжува понатаму, засега нема одложување на јавни манифестации

Редакција

Сопругата на Младенов: Причина за несреќата во која загина Никола беше неприлагодената брзина

Редакција

По МВР и Амбасадата на САД со предупредување: Постои зголемен ризик од терористички напади во Северна Македонија

Редакција