еМагазин
Image default
Македонија

Африм Гаши се откажа од „Беса“, ја формира „Алтернатива“

Централното собрание на крилото во Беса предводено од Африм Гаши реши да формира нова партија по барање на членството да се прекине судскиот процес за тоа кој е вистинскиот наследник на Беса.

Новата партија на Гаши ќе се вика „Алтернатива“.

Претседател на Беса останува да биде Билал Касами.

Фото: Фејсбук/Гаши

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски бара одлагање на казната поради пратеничките обврски и бидејќи пишува книга

Редакција

Алијанса на Албанците: ДУИ не само што не можат да обезбедат економска благосостојба, туку им ги крадат парите на пензионерите

Редакција

Ќе сведочи заштитен сведок: Продолжува судењето за насилството во Собрание

Редакција