еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Декра Арбеит“ го доби тендерот на ЕСМ за привремени вработувања вреден 57.000 евра

Акционерско друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на услуга од ангажирање на агенција за времени вработувања за РЕК Битола склучи договор со приватната агенција за вработување „Декра Арбеит“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.540.000 денари или околу 57.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Този фашист не е фашист“: Твитер реакции за условите на Бугарија за Македонија за членство во ЕУ

Редакција

Рангелова си поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило

Се најавува побрза достава и поголем праг за царинење на онлајн пратки

Никола Осило