еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Контакт бизнис“ го доби тендерот на Катастарот за привремени вработувања „тежок“ 130.000 евра

Агенција за катастар на недвижности по распишаниот тендер за набавка на услуги од агенции за привремени вработувања склучи договор со Агенцијата за привремени вработувања „Контакт бизнис“ од Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 8.024.000 денари или околу 130.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕЛЕМ за времени вработувања ќе ја ангажира Контакт бизнис

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија на стенд-бај: Ќе ја повтори ли ВМРО-ДПМНЕ грешката на Љубчо Георгиевски од деведесетите?

Никола Осило

Иран: Нелогични се гласините дека украинскиот авион бил погоден со ракета

Редакција

„Пендаровски кога ќе си оди нека го изгасне светлото во државата“: Претседателот на „тапет“ на Твитер

Редакција