еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Партнер“ го доби тендерот на општина Аеродром за привремени вработувања вреден 86.000 евра

Општина Аеродром по распишаниот тендер за набавка на услуги од приватна агенција за вработување за потребите на општината склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Партнер“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 5.338.900 денари или околу 86.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малиот Лис Бериша пример дека Балканот може да учи од врвните македонски доктори

Никола Осило

Твитер „експлодира“ за Северна Македонија: „Леле кој че се објаснува в лето на одмор во Грција од кај сум“

Редакција

Ќе има ли смена на Христијан Мицкоски?

Редакција