еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Реалност-06“ го доби тендерот на прилепски Комуналец за привремени вработувања тежок 22,6 милиони денари

ЈКП Комуналец – Прилеп по распишаниот тендер за сукцесивна набавка на услуги за ангажирање на агенција за привремени врабтувања склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Реалност-06“ од Прилеп.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 22.656.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штабот на Река: Малата излезност ја потврдува тезата дека 1/4 од населението е иселено од државата

Редакција

Анѓушев: Јас сум еден од тие кои подлежи на новиот данок

Редакција

Под хипотека 122.307 станови во земјава: Во Скопје „заглавени“ 57.106 станови

Никола Осило