еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата СГС редовен добитник на тендерите за обезбедување на Археолошкиот музеј

Национална установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за обезбедување имоти, археолошки предмети, материјали и документација за потребите на НУ Археолошки музеј на Македонија – Скопје за 2019 година склучи договор со друштво за услуги „Секјурити груп сервисес“ ДООЕЛ Скопје (СГС).

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.080.000 денари.

Интересно е што истата фирма го доби тендерот за обезбедување имоти, археолошки предмети, материјали и документација за потребите на НУ Археолошки музеј на Македонија – Скопје и за шест месеци во 2018 година.

Тогаш вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесуваше 2.400.118 денари.

СГС го доби и тендерот за обезбедување на музејот во 2016 година односно од февруари 2016 до крајот на јануари 2017 година. Тогаш вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесуваше 8.559.720 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УПОЗ од Владата ќе бара седумчасовен работен ден и прогласување на 2 јануари и 2 мај за празници

Никола Осило

Градежните компании бараат интензивирање на работата: Без градежништво нема раст на економијата

Редакција

Владата со реакција: Осудениот Груевски ќе ја отслужи казната во Македонија

Редакција