еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Спид“ го доби тендерот на општина Струга за привремени вработувања „тежок“ 65.000 евра

Општина Струга по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремено вработување склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Спид“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.000.000 денари или околу 65.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Струга за набавка на масло за домаќинство „тежок“ 152.000 евра

Тендер „тежок“ 113.000 евра: Општина Струга купи луксузно „Ауди А6“ и уште три возила од „Јосифов“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Струмички „Грозд“ за шест месеци оствари добивка од 30,6 милиони денари

Никола Осило

(Видео) Италијанска гимнастичарка „растури“ на „Зајди, зајди“

Никола Осило

Има ли крај: Почина 2,5 годишнo дете на Клиниката за детски болести

Редакција