еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Спид“ го доби тендерот на Владата за привремени вработувања вреден 150.000 евра

Влада на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремено вработување од агенција за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување „Спид“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.322.000 денари или околу 150.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Агенцијата „Спид“ го доби тендерот на општина Струга за привремени вработувања „тежок“ 65.000 евра

Агенцијата „Спид“ го доби тендерот на УЈП за привремени вработувања вреден 9,3 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Хотели – Метропол“ оствари добивка од 30,4 милиони денари

Никола Осило

Груевски лаже дека братот на премиерот му сугерирал дека ќе му биде одложена казната, ако убеди пратеници да гласат за уставните измени, велат од Владата

Редакција

Во блок-трансакција продадени акции од НЛБ Банка за 3,5 милиони денари

Никола Осило