еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за стоковни резерви купува автомобил за 1,6 милиони денари

Агенцијата за стоковни резерви распиша оглас за набавка на патнички автомобил.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оне.Вип го доби тендерот на општина Чаир за набавка на мобилна и фиксна телефонија вреден 64.000 евра

Никола Осило

Иво Лауренчиќ постхумно прогласен за креатор за навек во регионот

Редакција

„Не збори со непознати“, така ги испративме децата утрово на школо

Силвана Жежова