еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за вработување вработува 14 раководители, плата од 28.277 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 14 раководители во Агенцијата за вработување.

Се бараат кандидати за раководители во центрите за вработување во Свети Николе, Охрид, Крушево, Неготино, Македонски Брод и Струга, како и раководител на одделение за вработување, мобилност и службенички однос, раководител на одделение за вработување на странци и државјани на Република Македонија во странство, раководител на одделение за истражување и статистика на пазарот на трудот, раководител на одделение за анализа на пазарот на трудот, раководител на одделение за вршење ревизија на законитоста на работата, раководител на одделение за буџетска координација, раководител на одделение за осигурување во случај на невработеност и раководител на одделение за материјално-правна заштита на странци и државјани на РМ во странство.

Платата за сите работни места изнесува 28.277 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: За колку ќе поевтини роамингот со земјите од регионот

Редакција

„Стар си кога поретко излегуваш од Миле Јанакиески шо оди во притвор“: Твитер реакции за новото апсење и новиот притвор за екс министерот

Редакција

Едни се вакцинираа, други протестираа: За два дена вакцинирани 990 деца

Редакција