еМагазин
Image default
Македонија

Ахмети го прифаќа предлогот на Мицкоски: Tехничкиoт министер за внатрешни работи бил професионалец и ново име во политиката

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека за нив е прифатливо кадровското решение на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи.

Ахмети рече дека тоа е докажан професионалец, кој не бил познат како политички активист во цивилниот живот.

Лидерот на ДУИ оценува дека тоа ќе биде добро решение како за МВР, така и за мирот и безбедноста. Тој се надева дека ова решение ќе биде прифатливо и за СДСМ, но остава да помине средбата на Мицкоски со Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кратка, но успешна средба на Мицкоски со Ахмети

Фото: МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Игор Џамбазов и Весна Бејби во нивни стил им одговорија на Бугарите за негирањето на македонскиот јазик

Редакција

Нови рочишта за „Титаник“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција

Обвинителството даде уште три позитивни мислења за амнестија до Кривичниот суд, 14 други се одбиени

Редакција