еМагазин
Image default
Македонија

Ахмети: Имам немир бидејќи лесно може да се загрози процесот на уставни измени

Како да имам еден немир, затоа што ова е еден многу важен процес, се плашам да не се повреди од невниманијата на институциите, да не се создаде јавното мнение дека ова е еден процес кој веќе е затворен и дека е завршен, вели во интервју за Радио Слободна Европа, лидерот на ДУИ Али Ахмети.

„Овој процес се уште е во развој и треба сите државни институции, законодавни институции, институциите кои ги спроведуваат законите, да бидат внимателни, да го чуваат од некоја надворешна инфламација, затоа што лесно може да се загрози имунитетот на овој процес“, вели Ахмети.

Целото интервју на РСЕ, ТУКА.

Фото:Фејсбук/ДУИ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Во Дојран откриен возобновениот споменик на бугарскиот генерал Каварналиев

Редакција

На 48 годишна возраст почина градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски

Редакција

Потпретседателката на организацијата на Боки 13, Јасна Мандиќ за „Рекет“ со полиција донесена во Обвинителство

Редакција