еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Аирлија нов бегалец„: Твитер реакции за одлуката Катица Јанева да оди во домашен притвор

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, која е обвинета за случајот „Рекет“ оди во домашен притвор, одлучи Апелацискиот суд.

“Преиначено е првостепеното решение и одредена е мерка куќен притвор, заедно со мерки за претпазливост“, велат од Апелацискиот суд за МИА.

Лекарската документација, додаваат од Апелација, укажува дека и со мерката куќен притвор може да се обезбеди присуството на Јанева.

Информацијата предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи.

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Катица Јанева оди во домашен притвор

Камчев поднесе кривична пријава против Јанева, нејзиниот син и обвинителката Стефанова

(Фото) Катица Јанева бара апанажа: Што пишува во барањето?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кој се биде дел од кабинетот на претседателот Пендаровски?

Никола Осило

Заев: Бојко Борисов не ме повика за Орце Камчев

Редакција

Осигурениците нема да плаќаат партиципација за здравствени услуги поврзани со Ковид-19

Редакција