еМагазин
Image default
Македонија

Академик Ќулавкова: Кога ја релативизирате важноста на Гоце Делчев, вие ја повредувате химната на македонската држава  

Академик Катица Ќулавкова на Твитер со свое видување за актуелната дебата која се води во Македонија и Бугарија, за тоа чив е Гоце Делчев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Бугарите викаат Гоце Делчев бугарски пасош имал“: Твитер реакции за Захариева

Бугарската министерка Захариева: Гоце Делчев сам се изјаснил како Бугарин, нема да правиме компромис со вистината

Бугарскиот вицепремиер Каракачанов: Скопје не сака да признае дека Гоце Делчев е Бугарин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Што пишува во акцискиот план на Владата за борба против лажните вести?

Никола Осило

Бугарија го ратификуваше Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО

Редакција

Иванов му кажал на Столтенберг дека НАТО и ЕУ не смеат да бидат алиби за лош договор

Редакција