еМагазин
Image default
Бизнис

Акции со најголем пад на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за септември од кој може да види дека во текот на минатиот месец најголем пад имаат акциите на Арцелормиттал Скопје (ХРМ) Скопје (-45,95%), Герас Цунев Трговија Струмица (-8,26%), УНИ Банка Скопје (-3,50), Карпош Скопје (-3,33%) и Осигурување Македонија АД Скопје – Виена Иншуренс Груп (-2,90%).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Топ пет акции со најголем пораст на Македонската берза

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија ќе изработува законска регулатива за привлекување на бизнис ангелите

Никола Осило

Се затвора комплексот „Македонско село“

Редакција

„Ибро комерц 21“ го доби тендерот на општина Куманово за обновување на сообраќајници и тротоари вреден 107.000 евра

Никола Осило