еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Акциите на „Комерцијална банка“, „Алкалоид“ и „Макпетрол“ убедливо најтргувани во 2019 година

Македонската берза го објави билтенот за минатата година во кој меѓудругото се објавени и податоците за најтргуваните акции.

На првото место на листата е „Комерцијална банка“ со истргувани 172.042 акции и реализиран промет од 972 милиони денари.

На второто место е „Алкалоид“ со истргувани 66.099 акции и релизиран промет од 628 милиони денари, а на третото место е „Макпетрол“ со истргувани 9.353 акции и релизиран промет од 600 милиони денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кои акции имаа најголем пораст и пад на вредноста во 2019 година?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) “Black hole sun” од еМагазин за Заев и Мицкоски

Редакција

МВР потврди: Груевски е во Будимпешта

Редакција

Каков имот пријавила поранешната обвинителка на СЈО, Фатиме Фетаи, која ќе го застапува предметот „Монструм“

Редакција