еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако Французите го видат Скопје 2014, ќе ја одбијат помошта за реставрирање„: Твитер за помошта од Македонија за Нотр-Дам

Од Владата вчера информираа дека државата ќе се вклучи со помош во реставрацијата на катедралата Нотр-Дам во Париз.

Повеќе детали како Македонија ќе помогне не беа соопштени.

Информацијата предизвика поделени коментари во јавноста и на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата ќе помага во реставрацијата на Нотр-Дам

Димитровска: Коментирате за Нотр-Дам, но не и за Курбиново, Перивлепта, Шарената џамија

(ВИДЕО) Катедралата Нотр-Дам е спасена, пожарот не бил подметнат

Фото: Sky news

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фармахем“ го доби тендерот на Клиничка болница Битола за набавка на реагенси вреден 200.000 евра

Никола Осило

„Остана уште на Бонева да и се исплатат патни трошоци, унапред за 2019“: Твитер за долгот кон лозарите и отписот на долгови за струјата

Редакција

„Арбеит Де“ го доби тендерот за привремени вработувања на општина Кисела Вода

Никола Осило