еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако може некој од вмровците да му пренесе на Груевски дека Македонци не се пишува со мала буква“: Твитер „прегреа„

Новиот Фејсбук статус (во два дела и поприлчно долг) на поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, кој избега во Унгарија и доби политички азил, предизвика низа реакции по социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски на Фејсбук: „Прво влез во НАТО и ЕУ, а потоа корекција на штетата„

Обвинителството за бегството на Груевски: До овој момент, нема виновни, само некои пропусти на институциите

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фејсбук го „подбра“ Павле Богоевски: „Тие со маските немаше да влезат ако не им отвореше некој од внатре“

Никола Осило

Твитер „зовре“ за катастрофата во Струга: „Трска гори, Влада се чешла“

Никола Осило

„СВ-Инвест“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за текнолошко чистење во РЕК Битола тежок 809.000 евра

Никола Осило